У вересні 1994 року з метою реалізації нового змісту освіти, яка передбачає розвиток особистісних якостей дітей, батьків, учителів, та впровадження нових сучасних технологій навчання та спілкування з дітьми за ініціативою райдержадміністрації, міської ради, кандидата психологічних наук Подшивайлової Л.І. та кандидата фізико-математичних наук Подшивайлова М.М. були відкриті експериментальні класи за технологією розвивального навчання (система Д.П. Ельконіна, В.В. Давидова) на базі ЗОШ №2. ім. Г.Я. Базими.
Результати експерименту були позитивні, тому виникла необхідність розширити мережу класів.
У вересні 1995 році було створено навчально-виховний комплекс розвитку особистості з раннього віку: дошкільне відділення - ЗОШ І ст. – гімназія.
У 2003 році навчально-виховний комплекс було перейменовано в Путивльське навчально-виховне об’єднання: спеціалізовану ЗОШ І-ІІІ ст. (гімназію) – дошкільний навчальний заклад.
У 2010 році НВО відсвяткувало своє 15-річчя.
Що таке НВО?
Це безперервна освіта.
У НВО змінюються проблеми адаптації дитини при переході з дитячого садка до початкової школи, а потім до гімназії.
Рік ділиться на 2 семестри. Канікули протягом року встановлюються після шеститижневого навчання. Школа працює в шестиденному режимі.
Створена певна система навчання та виховання, яка будується на демократичних та гуманітарних принципах взаємоповаги, взаємодопомоги, самовдосконалення особистості учня та вчителя.
НВО має свою символіку: прапор, герб, гімн. Учнівське самоврядування до 2005 року розвивалось на рівні створення Інституту Президентства. Зараз це нова молодіжна організація «Ювента» на чолі з Генеральним секретарем і комітетом, які контролюють усі сфери шкільного життя, спираючись на «Конвенцію прав та свобод НВО».
Що таке НВО?
Це стиль життя.
НВО – школа розвитку особистості не тільки дитини, але й учителів, вихователів та батьків.
Педагогічний колектив школи знаходиться постійно в творчому пошуку й підвищує свій кваліфікаційний рівень. За роки існування педагогами створено авторські програми з російської мови, хореографії, математики, природознавства, світової культури, ділового мовлення, стилістики, розроблено методичні рекомендації до курсу «Розмаїття релігій і культур світу».
Колектив НВО є членом Всеукраїнської асоціації розвивального навчання, членом Товариства психології в Україні. Це дало змогу впроваджувати технологію розвивального навчання в практику роботи школи, створити на базі бібліотеки НВО науково-методичний центр із розвивального навчання.
В 2009 році заклад занесений до обласної мережі шкіл сприяння здоров’ю за програмою «Здоров’я – через освіту». Заклад співпрацює з «Корпусом Миру».
Що таке НВО?
Це унікальне психологічне забарвлення.
У НВО не формують, не перевиховують, не готують до самостійного життя шляхом повідомлення інструктивних схолостичних знань за принципом: «Завчи, запам’ятай, потім згодиться, якщо не встигнеш до цього часу забути».
У НВО в атмосфері взаємоповаги та любові самостійно й відповідально розвивають, удосконалюють, оздоблюють кожен свою особистість .
Вихованці НВО з часом у відповідності зі своєю природою навчаються:
1) самостійно здобувати знання;
2) отримувати чуттєві знання, оскільки тільки вони дозволять людині протягом усього життя мати гарне здоров’я.
На даний час посаду директора займає Лепьошкіна Т.В., яка своєю ініціативою, наполегливістю згуртовує колектив навколо єдиної спільної мети – зробити навчання для дітей цікавим, легким, розкрити їх творчий потенціал, навчити поважати себе та інших, а головне – не лише засвоїти програмовий матеріал, але й навчити використовувати свої знання і вміння в реальному житті, навіть у нестандартних ситуаціях. Адже вчитель відповідає за розум і душі майбутніх громадян країни.